Strona główna Aktualności I konkurs fotograficzny portalu Polska.Hovawart

I konkurs fotograficzny portalu Polska.Hovawart

"Ja, Hovawart"

To brzmi dumnie! Zapraszamy wszystkich miłośników hovawartów, nie tylko tych zrzeszonych na naszym portalu, do wspólnej zabawy z nagrodami, które ufundowała firma ROYAL CANIN. Dla trzech laureatów przygotowane zostały podarunki: plecak oraz miska. Ruszamy już dziś! Do 19 listopada czekamy na zdjęcia Waszych hovków - mile widziana pomysłowość! Potem już tylko głosowanie i 5 grudnia okaże się, kto wygrał.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, co dla Was znaczy hovawart. Jak postrzegacie tę rasę, jak widzicie swojego psa. Ja, hovawart, czyli kto?

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pt. "Ja, Hovawart":

 1. Organizatorem konkursu jest portal POLSKA.HOVAWART (http://www.polska.hovawart.pl/).
 2. Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna, która prześle zdjęcie swojego autorstwa przedstawiające hovawarta (hovawart musi mieć udokumentowane pochodzenie).
 3. Celem konkursu jest promowanie psów rasy hovawart i integracja środowiska właścicieli.
 4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:
  1. przesłanie max 2 zdjęć, na których znajduje się pies rasy hovawart (pies musi mieć udokumentowane pochodzenie), na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
  2. zdjęcia powinny być dobrej jakości - minimum 800x600 pixeli.
  3. każde zgłoszenie musi zawierać: imiona psów (wraz z przydomkami), imię i nazwisko autora, ewentualnie nazwę hodowli. Tytuł zdjęcia mile widziany.
 5. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do nadesłanych prac, uznaniem niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na umieszczenie prac w powstającym archiwum fotografii, ich eksponowanie i powielanie w zakresie związanym z działalnością strony POLSKA.HOVAWART. Uczestnik wyraża także zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z niniejszym konkursem. Uczestnik konkursu zezwala na upublicznienie jego imienia i nazwiska oraz imienia i przydomka psa..
 6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie przez uczestników konkursu praw osób trzecich.
 7. TERMINY:
  1. termin przyjmowania prac: do 19 listopada 2011 r., prace nadesłane po tym terminie nie będą brały udziału w konkursie,
  2. zdjęcia zostaną opublikowane na stronie POLSKA.HOVAWART  22 listopada 2011r.
  3. głosowanie będzie trwało od 22 listopada do 4 grudnia 2011 r.
  4. ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia 2011r.
 8. Głosowanie odbędzie się za pomocą elektronicznej ankiety. Link do niej zostanie opublikowany na stronie POLSKA.HOVAWART 22 listopada 2011 r. Głos na wybraną fotografię będzie można oddać tylko raz. Do końca trwania głosowania wyniki będą utajnione.
 9. Zwycięzcy konkursu - miejsce 1, 2 i 3 - zostaną wyłonieni w drodze głosowania, o którym mowa w punkcie 8. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę ROYAL CANIN, która jest oficjalnym sponsorem konkursu.
 10. Komunikaty i informacje na temat konkursu publikowane będą na stronie POLSKA.HOVAWART, na portalu Forum Hovawart oraz na Facebooku w profilu POLSKA.HOVAWART.
 11. Nagrodą jest plecak oraz miska firmy ROYAL CANIN. Nagrody zostaną rozesłane pocztą, dlatego zwycięzcy są zobowiązani odpowiedzieć na mail informujący o wygranej. Mail zwrotny powinien zawierać pełne dane adresowe zwycięzcy, dzięki którym organizator będzie mógł przesłać nagrody rzeczowe.
 12. W przypadku, gdy na pierwszych trzech miejscach znajdą się dwie fotografie jednego użytkownika, zostaje mu przyznane miejsce, ale nagroda rzeczowa przechodzi na kolejne wyróżnione zdjęcie, które uzyskało największą ilość głosów, np. na miejsce 4. Jeden uczestnik konkursu nie może uzyskać dwóch nagród rzeczowych.
 

Migawki

Mamy dziś dwa ogłoszenia i tym samym dwie zachęty. Słuchajcie uważnie!

9 września 2017 r.
W Warszawie odbędzie się Klubowa Wystawa Molosów. Wprawdzie odbywa się co roku, ale tym razem hovawarty oceniać będzie niemiecka sędzia, Kirsten Wesche, z niemieckiego Klubu Hovawarta RZV. Sędzia wystawowa, oceniająca przeglądy hodowlane oraz odpowiedzialna w RZV za kontakty z hodowcami zagranicznymi. Jednym słowem nie byle kto i ocena od takiego sędziego jest całkiem sporą gratką. Więcej o wystawie TUTAJ.

10 września 2017 r.
Również w Warszawie odbędzie się oceniany przez Kirsten Wesche przegląd miotów. W Niemczech nosi nazwę NZB. Idealnie byłoby, gdyby stawiały się całe mioty z poszczególnych hodowli, dając hodowcom szansę przyjrzenia się efektom ich hodowlanych zamierzeń. W praktyce mogą się oczywiście zgłaszać pojedyncze psy. Dwa słowa dla niezorientowanych w temacie: NZB to nic strasznego! Najpierw pies zostaje starannie obmierzony, wymacany i pooglądany. Następnie przewodnik wraz z psem zalicza zabawowy tor przeszkód i przez chwilę bawi się ze swoim hovkiem. Wszystko w miłej atmosferze. Nie jest to egzamin, nie da się tego oblać, nie ma złych ocen! Można za to wiele dowiedzieć się o swoim psie, naszej z nim relacji, a nawet o sobie! Dla zainteresowanych mamy dwa artykuły: bogato ilustrowany zdjęciami tekst o NZB w Niemczech, autorstwa Kasi Godlewskiej oraz relację z polskiego NZB sprzed trzech lat, spisaną przez Karinę Iwaniec.
A teraz garść faktów:

1) zgłoszenia wysyłamy pod adres: nzb2017@wp.pl
2) zgłoszenie powinno zawierać:
- dane psa z rodowodu lub metryki: imię i przydomek, datę urodzenia, płeć, umaszczenie, nr chipu/tatuażu, numer PKR (jeśli pies jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym)
- podstawowe dane właściciela: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy
- skan rodowodu lub metryki psa (może być też fotka w/w dokumentu)
3) Przegląd jest bezpłatny!
4) Pierwszeństwo mają psy w urodzone w roku 2016 oraz pierwszym kwartale 2017 r. W miarę wolnych miejsc przyjmowane będą również psy starsze.