Strona główna Aktualności doskonały hovawart w OB 2!

doskonały hovawart w OB 2!

Dawno, dawno temu w hovawarcim świecie pojawiła się mała dziewczynka z czarnym podpalanym szczeniaczkiem Spoko. Dzisiaj Klaudia Ostrowska i DARK Chatka Zielarki są pierwszą hovawarcią parą w Polsce, która z oceną doskonałą zaliczyła drugą klasę w Obedience. Na Zawodach Obedience PP (zaliczanych do Pucharu Polski) w Ryczywole 16.06.2012 r. Klaudia i Dark zajęli drugie miejsce na cztery pary zawodnik-pies. Dostali 266,5 punktu, ocenę doskonałą i wiele pochwał za piękną pracę. Sędziował Tadeusz Roszkiewicz.

Tutaj są zdjęcia (Klaudia i Dark od 20 do 26), a tu regulamin dwójki. Na tym poziomie po raz pierwszy pojawia się aport kierunkowy.

Gratulujemy Klaudii, Darkowi i dumnemu na pewno hodowcy!

 

Migawki

Wrzesień. Jak to mówią, pora na muchomora, czyli grzybiarze ruszają w leśną głuszę. A komu grzybów wciąż mało, komu się zawsze marzy jajecznica z koźlarzy (dziś w rym jak w dym, są takie dni, przepraszamy), to pod koniec września szykuje się wysyp koźlaków (łac. leccinum) w hodowli Leccinum. Wprawdzie przed tymi egzemplarzami trzeba będzie jajecznic raczej bronić, żeby ich podstępnie nie pochłonęły (to taki spoiler alert dla hovkowych debiutantów), ale co kozak, to kozak! Szczegóły TUTAJ.