Strona główna Hovawart "użyteczny" Relacje z imprez sportowych seminarium szkoleniowe z Agnieszką Boczulą

seminarium szkoleniowe z Agnieszką Boczulą

W sobotę 16 czerwca 2012 r. brałyśmy z Idriss udział w seminarium szkoleniowym z Agnieszką Boczulą, zorganizowanym w Zielonej Górze przez BACHUS OBI TEAM.

 

Żar lał się z nieba, jednocześnie padał deszcz, jednakże żaden z uczestników seminarium nie odczuł dyskomfortu. Pracowaliśmy na idealnym jak na te warunki pogodowe placu: zielona trawka, płasko, wielkie drzewa, które dały nam schronienie od słońca i deszczu. Grupa biorących udział w szkoleniu - przesympatyczna. Psy zróżnicowane poziomem, zakres ras od owczarków belgijskich, przez hovawarta i pudla, aż po gończego polskiego. Zakres ćwiczeń od chodzenia przy nodze, poprzez aport po zaznaczanie kwadratu.

Agnieszka Boczula na każdego znalazła sposób. Psy w jej rękach z "nieposłusznych" stawały się ideałami. Podczas pracy Agnieszka bardzo dużą uwagę zwracała na niepotrzebną presję wywieraną na psie i jego komfort. Pokazywała, jak motywować psa do działania. Każdy problem omawiała szczegółowo.

Pracę zaczęliśmy wczesnym rankiem, bo już o 7:30. Każdy z uczestników miał po dwa wejścia trwające mniej więcej po pół godziny. Na pierwszy ogień poszła Idriss. Nasz problem – aportowanie i chodzenie w tył. Agnieszka omówiła sytuację i dała klika uwag, co powinnam poprawić. Na koniec wejścia usłyszałam pochwałę, że Idriss jest bardzo temperamentna i widać, że chce pracować. To miłe, usłyszeć tyle pozytywnych słów o swoim psie. Rady, które otrzymałam już wcieliłam w treningi na Bachusowym placu. Teraz czas na utrwalenie efektów, aby na następnym wspólnym treningu nauczyć się pod okiem Agnieszki czegoś nowego.

Więcej zdjęć w galerii

Zainteresowanych udziałem w szkoleniach z Agnieszką Boczulą w Zielonej Górze zapraszam do kontaktu z Agnieszką: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo Iwoną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Następne seminarium planowane jest po wakacjach.

 

sprawozdawca: Iwona Piątkowiak
hodowla Tesoro Mio

 

Migawki

Wystawy chodzą stadami, tak wyraźniej widywać tendencje, na przykład sukcesy w klasach młodzieży. Do dyspozycji mamy: Gniazdów, Lubieszyn, Szczecin, Wisłę, Szczytno i Gorzów Wielkopolski. I jest fota! Szukajcie a znajdziecie.