Strona główna Sprzedaż i adopcje: Psy dorosłe rodowodowa Zjawa potrzebuje domu docelowego lub tymczasowego

rodowodowa Zjawa potrzebuje domu docelowego lub tymczasowego

NA SZCZĘŚCIE JUŻ NIEAKTUALNE!

Zjawę odwiedziła, poobserwowała i wymiziała Hania, przedstawicielka Fundacji HovaWarty. Tak o niej napisała po spotkaniu:

ZJAWA Leccinum, w domu zwana Szelmą, ma 6 lat. To bardzo miła, zrównoważona i towarzyska sunia. Marysia, jej hodowczyni, twierdzi, że była to najbardziej nastawiona na kontakt z człowiekiem suczka z miotu. Ja mogę to potwierdzić. Jest towarzyska i chętnie zawiera znajomości. Nie jest nachalna i nie skacze, ale z radością poddaje się głaskaniu i drapaniu. Na spacerze pozytywnie reagowała na inne psy i konie. Na własnym terenie rzetelnie stróżuje i nie wpuszcza obcych. Osoby zaproszone przez właścicieli akceptuje.
Więc co się stało?
Jej dotychczasowi właściciele mają drugą suczkę, leonbergerkę. Niestety, między sukami doszło do niedającego się rozwiązać konfliktu. Dalsze ich przebywanie na wspólnym terenie może być dla nich zwyczajnie niebezpieczne. Potrzebna jest pilna adopcja lub Dom Tymczasowy! Właściciele nie są w stanie powiedzieć, jak Zjawa reaguje na dzieci, ponieważ nigdy nie miała z nimi kontaktu. Preferowany byłby dom bez psa lub z bardzo ugodowym i zrównoważonym samcem. Zjawa potrzebuje stałego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory mieszkała w ogrodzie, ale jeżeli trafi do domu aktywnych ludzi lubiących spacery, powinna sprawdzić się również jako pies żyjący w mieszkaniu.

W sprawie Zjawy prosimy kontaktować się z Hanią Łenyk, przedstawicielką Fundacji HovaWarty:
tel. 604 261 810

 

Migawki

Wrzesień. Jak to mówią, pora na muchomora, czyli grzybiarze ruszają w leśną głuszę. A komu grzybów wciąż mało, komu się zawsze marzy jajecznica z koźlarzy (dziś w rym jak w dym, są takie dni, przepraszamy), to pod koniec września szykuje się wysyp koźlaków (łac. leccinum) w hodowli Leccinum. Wprawdzie przed tymi egzemplarzami trzeba będzie jajecznic raczej bronić, żeby ich podstępnie nie pochłonęły (to taki spoiler alert dla hovkowych debiutantów), ale co kozak, to kozak! Szczegóły TUTAJ.