Strona główna Sprzedaż i adopcje: Psy dorosłe Gustlik

Gustlik

W marcu 2023 roku GUSTLIK Tu Pilnuje skończy sześć lat. To rodowodowy hovawart, którego historia zaczęła się pięknie, ale życie psa skomplikowało się, gdy pokomplikowały się losy jego ludzi. Więcej można przeczytać TUTAJ, na profilu Fundacji HovaWarty, która opiekuje się Gustlikiem, szukając mu jednocześnie nowego domu. My chcemy powtórzyć: Gustlik kończy sześć lat. To jego wada i zaleta, zależy od perspektywy. Dla przewodników miłujących się w puchatych kurczaczkach i sprzątaniu kałuż z podłogi, to oczywisty minus. Ale przecież nie wszyscy lubią szczenięta! Nie wszyscy mają na nie czas, niektórych stresuje presja związana z wychowaniem. Są tacy, którzy po prostu chcą mieć psa! Dla nich dorosły, rodowodowy hovawart Gustlik to wielka szansa. Wszystko zależy od perspektywy. Co więcej, może nawet nie wiecie, Wy, czytający te słowa wyłącznie z ciekawości, że wystarczy Wam pies, nie musicie mieć szczenięcia. A może myślicie, że różnica między słodkim maluchem a dorosłym psem z pokręconą historią jest ogromna. Ale czy rzeczywiście?

Zainteresowanych adopcją Gustlika prosimy o kontakt z Fundacją, a na zachętę zostawimy mały foto-dowód, że w każdym dorosłym psie drzemie jego szczenięca duszyczka. Zwłaszcza zaś w hovawarcie, który dojrzewa późno. (O ile w ogóle Puszcza oczko)

JĘZYK U MAŁEGO GUSTLIKA...

...I JĘZYK U DUŻEGO!

 

Migawki

Wrzesień. Jak to mówią, pora na muchomora, czyli grzybiarze ruszają w leśną głuszę. A komu grzybów wciąż mało, komu się zawsze marzy jajecznica z koźlarzy (dziś w rym jak w dym, są takie dni, przepraszamy), to pod koniec września szykuje się wysyp koźlaków (łac. leccinum) w hodowli Leccinum. Wprawdzie przed tymi egzemplarzami trzeba będzie jajecznic raczej bronić, żeby ich podstępnie nie pochłonęły (to taki spoiler alert dla hovkowych debiutantów), ale co kozak, to kozak! Szczegóły TUTAJ.