Strona główna Sprzedaż i adopcje: Starsze szczenięta Rumcajs i Rokita - 14.04.2019 r.

Rumcajs i Rokita - 14.04.2019 r.

Aleksandra PASKO
Iłownica 33, 43-394 Rudzica
tel. 602 631 302
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.hovawart.wizja.net

matka: BRONKA Tu Pilnuje
Ch.PL, Mł.Ch.PL, BH, PT-1, PT-2, PT-3, HD-A, ED-0/0
ojciec: MIRO von der Jagsthöhe
BH/VT, IPO-3, HD A
psy: 3 czarne podpalane
suki: 1 czarna podpalana, 1 blond

Rumcajs i Rokita

Rumcajs i Rokita to czarni podpalani bracia z miotu R. Gdy się rozkręcą w zabawie, szaleją jak rozbójnik z diabłem, czyli godnie noszą swoje imiona. Ale kiedy trzeba, umieją się bardzo ładnie skupić na przewodniku i naprawdę fajnie się z nimi współpracuje. Zresztą, to nic dziwnego, 3 miesiące to spektakularny okres w życiu szczenięcia: jest chłonne jak gąbka i niesamowicie elastyczne. Łatwo je zachęcić, nawet, jeśli wydaje mu się, że czegoś nie chce. Bez trudu przekonuje się, że pozorne strachy nie są wcale takie groźne. Daje z siebie wszystko, bez kalkulowania, czy mu się to opłaca (na to w życiu hovawarta przyjdzie jeszcze czas ;)). Z wielką więc przyjemnością poznaję z chłopcami świat: dużo jeżdżą samochodem, spacerują po miastach i bezdrożach oraz chodzą do psiego przedszkola. Czasem zabieram ich we dwóch, a czasem indywidualnie, żeby nie przyzwyczajali się do stałej obecności brata. W domu spędzają dużo czasu ze swoją mamą Bronką, co nadal jest dla szczeniaka wartością nie do przecenienia. Ona wychowuje do życia wśród psów, a ja wśród ludzi, taki mamy podział. Również starsza siostra Gryzelda pomaga jak może i bierze na siebie zmasowane diabelsko-rozbójnicze ataki. :)

Oba szczeniaki od dawna załatwiają się na dworze. Są zaszczepione, wyposażone w Związkową dokumentację, wzorcowe i ładne, z wielkim potencjałem do współpracy z człowiekiem, czy to na ringach wystawowych, czy na szkoleniach. Oraz wszędzie poza nimi, ma się rozumieć!
Ola

 

 

Migawki

Zapowiadają się na 14 października, na Dzień Nauczyciela. I słusznie, hovki to wspaniali nauczyciele. (Choć swój dzień chcą mieć codziennie!). Na kudłate gronko pedagogiczne czeka Oddany Tobie.