Strona główna Aktualności ale była wystawa!

ale była wystawa!

Jak by tu ująć tę fantastyczną nowinę, żeby nikomu nie wypominać wieku (żadnemu z Jaggerów się tego nie robi), ani nie uderzać w głupie tony współzawodnictwa międzynarodowego? Ale wyobraźcie sobie, że kiedy my w niedzielę grzebaliśmy w ogródku, rozpalaliśmy grill, szykowaliśmy bombelki do poprawiania ocen na koniec roku albo pracowaliśmy tak ciężko, że nie zauważyliśmy nawet, że jest niedziela, nasza prężna polska ekipa hovawarcia stawiła się w Niemczech na jubileuszowej wystawie klubowej na cześć 75-tej rocznicy istnienia klubu hovawarta RZV. I kto tę wystawę wygrał? Całą, calutką, czyli zdobył tytuł BOB i zajął miejsce pierwsze na 119 wystawionych psów? Nasz 11-letni JAGGER Królewska Kraina! Wielki, wspaniały sukces tak czy inaczej, ale tym piękniejszy, że dowodzi, na co stać psiego weterana! Gratulacje dla przewodniczki oraz handlerki! Ale mało tego: polskie hovki znalazły się w znakomitej większości na miejscach lokatowych! Fantastyczny dzień, gratulujemy po siedemdziesięciopięciokroć! W miniaturce pamiątkowy zrzut ze strony RZV, w dalszej części wpisu grupowa fotka trzonu polskiej ekipy, a pełne wyniki ze strony RZV TUTAJ. Poniżej zobaczycie, kogo wypatrywać w tabelce.

Od lewej: JAGGER Królewska Kraina, KAROU z Krainy Żabek, MIRABELKA MOYA Unalome, FRIDA KARLO PASSION Królewska Kraina, ZIRI Las Księżniczek, CHIQUITA Adlig Blumenau, FUSSION QUICK DECISION Królewska Kraina oraz FLO RIDA OXYGEN Królewska Kraina z Przewodniczkami.

 

Migawki

Wrzesień. Jak to mówią, pora na muchomora, czyli grzybiarze ruszają w leśną głuszę. A komu grzybów wciąż mało, komu się zawsze marzy jajecznica z koźlarzy (dziś w rym jak w dym, są takie dni, przepraszamy), to pod koniec września szykuje się wysyp koźlaków (łac. leccinum) w hodowli Leccinum. Wprawdzie przed tymi egzemplarzami trzeba będzie jajecznic raczej bronić, żeby ich podstępnie nie pochłonęły (to taki spoiler alert dla hovkowych debiutantów), ale co kozak, to kozak! Szczegóły TUTAJ.