Strona główna Aktualności piękne urodziny

piękne urodziny

Z przyjemnością dzielimy się informacją przekazaną przez hodowców i właścicieli ORDY Chatka Zielarki, która 9 września skończyła 12 lat:

Miło nam poinformować, że  ORDA Chatka Zielarki świętowała dziś swe 12 - urodziny! ORDA czuje się świetnie, jest wesoła i ma doskonały apetyt. Czasami tylko nie bierze poprawki na swój wiek i goniąc w zabawie swe młodsze "kuzynki", potrafi się potknąć, udając, że właściwie to nie wie co się  stało.

W dalszej części wpisu zdjęcia dwunastoletniej Ordy, a przy okazji zapraszamy wszystkich przewodników hovkowych nastolatków do dzielenia się z nami zdjęciami i informacjami. Bo hovek, wiadomo, jak wino...

 

 

Migawki

Wrzesień. Jak to mówią, pora na muchomora, czyli grzybiarze ruszają w leśną głuszę. A komu grzybów wciąż mało, komu się zawsze marzy jajecznica z koźlarzy (dziś w rym jak w dym, są takie dni, przepraszamy), to pod koniec września szykuje się wysyp koźlaków (łac. leccinum) w hodowli Leccinum. Wprawdzie przed tymi egzemplarzami trzeba będzie jajecznic raczej bronić, żeby ich podstępnie nie pochłonęły (to taki spoiler alert dla hovkowych debiutantów), ale co kozak, to kozak! Szczegóły TUTAJ.